МІЛІСТАН

Paracetamol Мілі Хелскере Лімітед, Велика Британія 1 каплета містить парацетамолу 500 мг Каплети, вкриті оболонкою, по 500 мг № 12 (12х1) у блістерах МІЛІСТАН - Каплети, вкриті оболонкою, по 500 мг № 12 (12х1) у блістерах N02BE01
Міжнародна непатентована назва
Paracetamol
Лікарська форма
Каплети, вкриті оболонкою, по 500 мг № 12 (12х1) у блістерах
Діючі речовини
1 каплета містить парацетамолу 500 мг
Ми створюємо принципово новий додаток для мобільних пристроїв Android, iOS.
Будь в курсі. Підписуйся!

Показання

Термін придатності
3 роки
Номер реєстраційного посвідчення
UA/6457/01/01
Термін дії посвідчення
з 08.06.2012 по 08.06.2017
АТХ Код

Інструкція для застосування МІЛІСТАН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

МІЛІСТАН

(MILISTAN)

 

Склад лікарського засобу:

діюча речовина: рaracetamol

1 каплета містить парацетамолу 500 мг;

допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль кукурудзяний, желатин, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), магнію стеарат, тальк, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, натрію крохмальгліколят (тип А), гіпромелоза, етилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь.

 

Лікарська форма. Каплети, вкриті оболонкою.

 

Білі або майже білі, овальної форми двоопуклі каплети (таблетки), вкриті оболонкою з лінією розлому з одного боку;

 

Назва і місцезнаходження виробника.

Віндлас Хелскере Пвт. Лтд, Індія.

Плот №183&192, Мохабевала Індустріал Ареа,  Дехрадум-248110, Уттаранчал, Індія.

 

Назва і місцезнаходження заявника. Мілі Хелскере Лімітед, Велика Британія.

Фаірфакс Хаус 15 Фалвуд Плейс, Лондон, WC1V 6AY.

 

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики. Парацетамол. Код АТС N02В Е01.

 

Таблетки Мілістан містять парацетамол – анальгетик і антипіретик (знеболювальний і жарознижувальний засіб). Парацетамол швидко та майже повністю абсорбується у травному тракті. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 30-60 хвилин. Період напіввиведення становить 1-4  години. Рівномірно розподіляється по всіх рідинах організму.  Зв’язування з білками плазми варіабельне. Виводиться переважно нирками у формі кон’югованих метаболітів.

 

Показання для застосування.

Препарат має помірну аналгетичну та антипіретичну дію, рекомендується для лікування больового синдрому та гарячкового стану. Застосовують при головному болю,  включаючи мігрень та головний біль напруження, зубний біль, біль у спині, ревматичний біль, біль у м’язах, періодичні болі у жінок, біль у горлі, полегшення симптомів гарячки та болю при застуді та грипі. Також рекомендується для симптоматичного полегшення помірного болю при артритах.

 

 

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до парацетамолу та до інших компонентів препарату, тяжкі порушення функції печінки і/або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія.

 

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Необхідно порадитися з лікарем стосовно можливості застосування препарату пацієнтам з порушеннями функції нирок і печінки.

Пацієнтам з глутатіоновою кахексією, такими як сепсис, які приймають парацетамол може підвищитися ризик виникнення метаболічного ацидозу. Симптомами метаболічного ацидозу є глибоке, прискорене чи затруднене дихання, нудота, блювання, втрата апетиту. Перед початком застосування пацієнтам з тяжкими інфекціями, які підвищують ризик метаболічного ацидозу, слід звернутися до лікаря.

Слід враховувати, що у хворих на алкогольні нециротичні ураження печінки збільшується ризик гепатотоксичної дії парацетамолу; препарат може впливати на результати лабораторних досліджень щодо вмісту в крові глюкози та сечової кислоти.

Пацієнтам слід проконсультуватися з лікарем, якщо вони відчувають біль при артритах легкої форми та є необхідність приймати аналгетики кожен день.

При тривалому застосуванні необхідно контролювати функцію печінки, нирок, стан кровотворної системи (1 раз на 10 днів).

Не перевищувати зазначених доз.

Не приймати препарат одночасно з іншими засобами, що містять парацетамол.

Якщо головний біль стає постійним, слід звернутися до лікаря.

Якщо симптоми не зникають, звернутися до лікаря.Зберігати препарат поза полем зору та у недоступному для дітей місці.

 

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Призначення препарату у період вагітності або годування груддю можливе лише у випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Парацетамол проникає у грудне молоко, але у клінічно незначних кількостях. Доступні опубліковані дані не містять протипоказань щодо годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Не впливає.

 

Діти.

Препарат протипоказаний  дітям до 6 років у даній лікарській формі.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат призначений для перорального прийому.

Дорослим  та дітям від 12 років: по 1-2 таблетки кожні 4-6 годин у разі необхідності, з інтервалом між  прийомами  не  менше  4  годин.  Не  слід  приймати  більше  8  таблеток  (4000  мг) протягом

24 годин.

Дітям (6-12 років): по ½-1 таблетці кожні 4-6 годин у разі необхідності, з інтервалом між прийомами не менше 4 годин.

Разова доза парацетамолу становить 10-15 мг/кг маси тіла, максимальна добова доза - 60 мг/кг маси тіла.

Не слід приймати більше  4 доз протягом 

24 годин.

Тривалість лікування визначає лікар.

Максимальний термін застосування для дітей без рекомендації лікаря – 3 дні.

Не перевищувати рекомендовану дозу.

Не приймати разом з іншими лікарськими засобами, що містять парацетамол.

 

Передозування.

Якщо Ви прийняли більше рекомендованої дози, негайно зверніться до лікаря, через ризик ураження печінки.

Ураження печінки можливе у дорослих, які прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, які прийняли більше 150 мг/кг маси тіла. У пацієнтів з факторами ризику (тривале лікування карбамазепіном, фенобарбітоном, фенітоїном, примідоном, рифампіцином, звіробоєм чи іншими лікарськими засобами, що індукують ферменти печінки; регулярний прийом надмірних кількостей етанолу; глутатіонова кахексія (розлади травлення, муковісцидоз, ВІЛ-інфекція, голод, кахексія) застосування 5 г або більше парацетамолу може призвести до ураження печінки.

Симптоми передозування у перші 24 години: блідість, нудота, блювання, втрата апетиту та абдомінальний біль. Ураження печінки може стати явним через 12-48 годин після передозування. Можуть виникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкому отруєнні печінкова недостатність може прогресувати в енцефалопатію, крововиливи, гіпоглікемію, набряк мозку, кому та летальний наслідок. Гостра ниркова недостатність із гострим некрозом канальців може проявлятися сильним поперековим болем, гематурією, протеїнурією і розвинутись  навіть при відсутності тяжкого ураження печінки. Відзначалися також серцева аритмія та панкреатит.

При тривалому застосуванні препарату у великих дозах з боку органів кровотворення може розвинутись апластична анемія, панцитопенія, агранулоцитоз, нейтропенія, лейкопенія, тромбоцитопенія. При прийомі великих доз з боку ЦНС − запаморочення, психомоторне збудження і порушення орієнтації; з боку сечовидільної системи − нефротоксичність (ниркова коліка, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).

При передозуванні необхідна швидка медична допомога. Пацієнта слід негайно доставити у лікарню, навіть якщо відсутні ранні симптоми передозування. Симптоми можуть бути обмежені нудотою та блюванням, або можуть не відображати тяжкості передозування чи ризику ураження органів. Слід розглянути лікування активованим вугіллям, якщо надмірна доза парацетамолу була прийнята  у  межах  1  години.  Концентрацію парацетамолу у плазмі крові слід вимірювати через

4  години  або  пізніше  після  прийому  (більш  ранні  концентрації  є недостовірними). Лікування

N-ацетилцистеїном може бути застосовано протягом 24 годин після прийому парацетамолу, але максимальний захисний ефект отримують при його застосуванні протягом 8 годин після прийому. Ефективність антидоту різко знижується після цього часу. При необхідності пацієнту внутрішньовенно вводять N-ацетилцистеїн згідно зі встановленим переліком доз. При відсутності блювання можна застосовувати метіонін перорально як відповідну альтернативу у віддалених районах поза лікарнею.

 

Побічні ефекти.

Зміни з боку шкіри та підшкірної клітковини: шкірні висипання (включаючи генералізовані, плямисто-папульозні, еритематозні), кропив’янка, висипання на слизових оболонках, відчуття свербежу, ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.

Порушення з боку імунної системи: алергічні реакції: анафілаксія, шкірний свербіж, висипання на шкірі і слизових оболонках (зазвичай генералізовані висипання, еритематозні, кропив’янка), ангіоневротичний набряк, мультиформна ексудативна еритема (у т.ч. синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла);

З боку травного тракту: нудота, біль в епігастрії;

З боку гепатобіліарної системи: порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці. При тривалому застосуванні, особливо у великих дозах, не виключена можливість гепатотоксичної дії.

Ендокрині розлади: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;

З боку органів крові та лімфатичної системи: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль у серці), гемолітична анемія; агранулоцитоз, тромбоциторенія.

Порушення з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до ацетилсаліцилової кислоти та до інших НПЗЗ.

Не приймайте препарат, якщо раніше у Вас спостерігалися порушення дихання при прийомі ацетилсаліцилової кислоти або нестероїдних протизапальних препаратів.

Слід негайно припинити прийом препарату та звернутися до лікаря у випадку виникнення вищезазначених побічних реакцій, а також при появі лущення на шкірі, утворення виразок у порожнині рота, утруднення дихання, набряку губ, язика, горла та обличчя, гематом, кровотечі або будь-якій іншій небажаній реакції на препарат.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Швидкість всмоктування парацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом та домперідоном і зменшуватись холестираміном. Антикоагулянтний ефект варфарину та інших кумаринів може бути посилений при одночасному довготривалому регулярному щоденному застосуванні парацетамолу, з підвищенням ризику кровотечі. Періодичний прийом не має значного ефекту.

Барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.

Антисудомні препарати (включаючи фенітоїн, барбітурати, карбамазепін), які стимулюють активність мікросомальних ферментів печінки, можуть посилювати токсичний вплив парацетамолу на печінку внаслідок підвищення ступеня перетворення препарату на гепатотоксичні метаболіти. При одночасному застосуванні парацетамолу з гепатотоксичними засобами збільшується токсичний вплив препаратів на печінку.

Одночасне застосування високих доз парацетамолу з ізоніазидом підвищує ризик розвитку гепатотоксичного синдрому. Парацетамол знижує ефективність діуретиків.

Не застосовувати одночасно з алкоголем.

Перед застосуванням препарату необхідно порадитися з лікарем, якщо пацієнт застосовує варфарин чи подібні препарати, які мають антикоагулянтний ефект.

 

Термін придатності. 3 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати при температурі не вище 25 °С в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 12 каплет у блістері. По 1 блістеру в упаковці.

 

Категорія відпуску.

Без рецепта.

СХОЖІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ З ЦІЄЇ ГРУПИ

ПАРАЦЕТАМОЛ

Міжнародна непатентована назва
Paracetamol

РАПІДОЛ®

Міжнародна непатентована назва
Paracetamol

ПАРАЦЕТАМОЛ 325 мг

Міжнародна непатентована назва
Paracetamol

ПАРАЦЕТАМОЛ-ДАРНИЦЯ

Міжнародна непатентована назва
Paracetamol
Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих.
Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Нормативні документи, лікарські засоби, інформаційні матеріали про їх застосування, та інша інформація, представлена на сайті, призначена лише для ознайомлення і не можуе бути керівництвом для самостійної діагностики чи лікування, та може бути застосована виключно за рецептом лікаря та під лікарським спостереженням.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, нанесену вашому здоров’ю, самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.