МЕТРОЛАВІН

ПАТ "Хімфармзавод "Червона зірка", Україна 1 г мазі містить лідокаїну гідрохлориду (у перерахуванні на безводну речовину) 40 мг, метронідазолу (у перерахуванні на суху речовину) 20 мг, хлорамфеніколу (у перерахуванні на суху речовину) 10 мг Мазь по 40 г у тубі № 1 у пачці з картону МЕТРОЛАВІН - Мазь по 40 г у тубі № 1 у пачці з картону D06C
Лікарська форма
Мазь по 40 г у тубі № 1 у пачці з картону
Діючі речовини
1 г мазі містить лідокаїну гідрохлориду (у перерахуванні на безводну речовину) 40 мг, метронідазолу (у перерахуванні на суху речовину) 20 мг, хлорамфеніколу (у перерахуванні на суху речовину) 10 мг
Ми створюємо принципово новий додаток для мобільних пристроїв Android, iOS.
Будь в курсі. Підписуйся!

Показання

Лікування гнійних ран та опіків у гнійно-некротичній фазі ранового процесу, спричинених аеробно-анаеробною інфекцією; карбункули, фурункули, флегмони у І фазі ранового процесу (перша доба після операцій).
Термін придатності
2 роки
Номер реєстраційного посвідчення
UA/11518/01/01
Термін дії посвідчення
з 07.06.2011 по 07.06.2016
АТХ Код

Інструкція для застосування МЕТРОЛАВІН

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

МЕТРОЛАВІН

 (Metrolavin)

 

 

 

Склад лікарського засобу:

діючі речовини: 1 г мазі містить лідокаїну гідрохлориду (у перерахуванні на безводну речовину) 40 мг, метронідазолу (у перерахуванні на суху речовину) 20 мг, хлорамфеніколу (у перерахуванні на суху речовину) 10 мг;

допоміжні речовини: макроголи. 

 

Лікарська форма. Мазь.

 

Мазь від сірувато-жовтуватого до зеленувато-жовтуватого кольору.

 

Назва і місцезнаходження виробника.

ПАТ «Хімфармзавод «Червона зірка».

61010, Україна, м. Харків, вул. Гордієнківська, 1.

 

Фармакотерапевтична група.

Антибіотики в комбінації з хіміотерапевтичними засобами. Код АТС D06С.

 

Мазь Метролавін – комплексний препарат, що має антимікробні, місцевознеболюючі та протизапальні властивості. Антимікробна дія забезпечується метронідазолом та хлорамфеніколом, які проявляють широкий спектр антибактеріальної активності щодо аеробних та анаеробних мікроорганізмів – збудників гнійно-некротичних процесів: стафілококу, протею, синьогнійної палички, кишкової палички, клебсієли, клостридій, бактероїдів, превотели, пептострептококу. За рахунок місцевого анестетика лідокаїну мазь чинить виражену та тривалу знеболювальну дію. Макроголи, поряд із властивостями основи, посилюють проникнення активних компонентів мазі в глибокі шари шкіри та проявляють виражену осмотичну активність, що забезпечує адсорбцію гнійно-некротичних мас та ексудату з рани.

Вказаний комплекс фармакологічних властивостей забезпечує лікувальну ефективність мазі Метролавін при гнійних ранах та опіках на І (гнійно-некротичній) фазі ранового процесу, яка супроводжується вираженим інфекційним і запальним процесом та болем.

 

Показання для застосування.

Лікування гнійних ран та опіків у гнійно-некротичній фазі ранового процесу, спричинених аеробно-анаеробною інфекцією; карбункули, фурункули, флегмони у І фазі ранового процесу (перша доба після операцій).

 

 

Протипоказання.

ІІ фаза ранового процесу (грануляція і проліферація), ІІІ фаза (епітелізація і рубцювання) ранового процесу, підвищена чутливість до будь-якого з компонентів препарату, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 12 років.

 

Належні заходи безпеки при застосуванні.

Мазь Метролавін призначають з обережністю хворим з порушенням кровотворення, захворюваннями серця та печінки. При нанесенні мазі на рану з великою поверхнею або при тривалому застосуванні мазі потрібен котроль за роботою серця, печінки та показниками кровотворення, оскільки всмоктування у кров компонентів мазі метронідазолу і хлорамфеніколу може призвести до порушення кровотворення, роботи серця та печінки. Слід запобігати попаданню мазі в очі.

 

Особливі застереження.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Препарат не застосовують в період вагітності та годування груддю.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з  іншими механізмами.

Не впливає.

 

Діти.

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

 

Спосіб застосування та дози.

Мазь Метролавін застосовують місцево після первинної хірургічної обробки ран, яка включає видалення некротичних тканин і гнійного ексудату з наступним промиванням рани розчином антисептичного засобу. Мазь наносять безпосередньо на уражену поверхню 1 раз на добу або на стерильні марлеві серветки, якими закривають ранову поверхню, після чого накладають стерильну пов’язку. Перев'язку роблять 1 раз на добу щодня до повного очищення рани від гнійно-некротичних мас та до початку формування грануляційної тканини.

Для лікування опіків шкіри, ускладнених гнійною ексудацією, мазь Метролавін застосовують після первинного очищення та туалету рани. Мазь наносять безпосередньо на опікову рану, після чого накладають стерильну пов’язку, або на пов’язку, якою потім закривають рану. Перев'язку роблять через день або 1 раз у 2-3 дні залежно від кількості гнійного ексудату до повного очищення рани та початку формування грануляцій.

Максимальна добова доза мазі для дорослих становить 75 г, для дітей віком від 12 до 18 років – 25 г. Тривалість курсу лікування залежить від тяжкості захворювання і становить 1-2 тижні. У разі глибокої локалізації інфекції у м’яких тканинах мазь застосовують сумісно з антибактеріальними препаратами системної дії.

 

Передозування.

Не описане.

 

Побічні ефекти.

Порушення метаболізму міокарда, підвищення рівня трансаміназ та порушення кровотворення. Подразнення, свербіж, набряк у місці нанесення мазі.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Лідокаїну гідрохлорид. Під впливом інгібіторів моноамінооксидази ймовірне посилення місцевоанестизуючої дії лідокаїну.

Метронідазол. При місцевому застосуванні взаємодія з іншими лікарськими засобами малоймовірна. Застосування метронідазолу у пацієнтів, які одержують антикоагулянтні засоби, може призводити до подовження протромбінового часу.

Хлорамфенікол. Поєднане застосування хлорамфеніколу з еритроміцином, олеандоміцином, ністатином та леворином підвищує антибактеріальну активність засобу, а з солями бензилпеніциліну - знижує. Хлорамфенікол несумісний з цитостатиками, сульфаніламідами, дифенілом, барбітуратами, похідними піразолону та алкоголем.

 

Термін придатності.

2 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати в холодильнику при температурі від 2 0С до 8 0С.

Зберігати у недоступному для дітей місці.

 

Упаковка.

По 40 г мазі у тубі в пачці з картону.

 

Категорія відпуску.

Без рецепта.


ИНСТРУКЦИЯ

по медицинскому применению препарата

МЕТРОЛАВИН

 (Metrolavin)

 

 

Состав лекарственного средства:

действующее вещество: 1 г мази содержит лидокаина гидрохлорида (в пересчете на безводное вещество) 40 мг, метронидазола (в пересчете на сухое вещество) 20 мг, хлорамфеникола (в пересчете на сухое вещество) 10 мг;

вспомогательные вещества: макроголы. 

 

Лекарственная форма. Мазь.

 

Мазь от серовато-желтоватого до зеленовато-желтоватого цвета.

 

Название и местонахождение производителя.

ПАО «Химфармзавод «Красная звезда»,

61010, Украина, г. Харьков, ул. Гордиенковская, 1.

 

Фармакотерапевтическая группа.

Антибиотики в комбинации с химиотерапевтическими средствами. Код АТС D06С.

Мазь Метролавин – комплексный препарат, проявляющий антимикробные, местнообезболивающие, противовоспалительные свойства. Антимикробное действие обеспечивается метронидазолом и хлорамфениколом, которые проявляют широкий спектр антибактериальной активности по отношению к аэробным и анаэробным микроорганизмам – возбудителям гнойно-некротических процессов: стафилококку, протею, синегнойной палочке, кишечной палочке, клебсиелле, клостридиям, бактероидам, превотелле, пептострептококку. За счет местного анестетика лидокаина, мазь оказывает выраженное и длительное обезболивающее действие. Макроголы, наряду со свойствами основы, усиливают проникновение активных компонентов мази в глубокие слои кожи и проявляют выраженную осмотическую активность, обеспечивающую адсорбцию гнойно-некротических масс и экссудата из раны.

Указанный комплекс фармакологических свойств обеспечивает лечебную эффективность мази Метролавин при гнойных ранах и ожогах на І (гнойно-некротической) фазе раневого процесса, которая сопровождается выраженным инфекционным и воспалительным процессом и болью.

 

Показания к применению.

Гнойные раны и ожоги при  гнойно-некротической  фазе раневого процесса,  обусловленные аэробно-анаэробной инфекцией; карбункулы, фурункулы, флегмоны в І фазе раневого процесса (первые сутки после операций).

 

 

Противопоказания.

ІІ фаза раневого процесса (грануляция и пролиферация), ІІІ фаза (эпителизация и рубцевание) раневого процесса, повышенная чувствительность к любому из компонентов препарата, беременность, период кормления грудью, детский возраст до 12 лет.

 

Надлежащие меры безопасности при применении.

Мазь Метролавин назначают с осторожностью больным с нарушениями кроветворения, заболеваниями сердца и печени. При нанесении мази на рану с обширной поверхностью или при длительном применении мази необходим контроль за работой сердца, печени и показателями кроветворения, так как всасывание в кровь компонентов метронидазола и хлорамфеникола может привести к нарушению кроветворения, работы сердца и печени. Следует предотвращать попадание мази в глаза.

 

Особые предостережения.

Применение в период беременности или кормление грудью.

Препарат не применяют в период беременности и кормления грудью.

 

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом или работе с другими механизмами.

Не влияет.

 

Дети.

Не применять детям в возрасте до 12 лет.

 

Способ применения и дозы.

Мазь Метролавин применяют местно после первичной хирургической обработки ран, которая включает удаление некротических тканей и гнойного экссудата с последующим промыванием раны раствором антисептического средства. Мазь наносят непосредственно на поврежденную поверхность 1 раз в сутки или на стерильные марлевые салфетки, которыми закрывают раневую поверхность, после чего накладывают стерильную повязку. Перевязку проводят 1 раз в сутки ежедневно до полного очищения раны от гнойно-некротических масс и до начала формирования грануляционной ткани.

Для лечения ожогов кожи, осложненных гнойной экссудацией, мазь Метролавин применяют после первичного очищения и туалета раны. Мазь наносят непосредственно на ожоговую рану, после чего накладывают стерильную повязку, или на перевязочный материал, которым потом закрывают рану. Перевязку проводят через день или 1 раз в 2-3 дня в зависимости от количества гнойного экссудата до полного очищения раны и начала формирования грануляций.

Максимальная  суточная доза мази для взрослых составляет 75 г, для детей в возрасте от 12 до 18 лет – 25 г. Длительность курса лечения зависит от тяжести заболевания и составляет 1-2 недели. В случае глубокой локализации инфекции в мягких тканях мазь применяют совместно с антибактериальными препаратами системного действия.

 

Передозировка.

Не описана.

 

Побочные эффекты.

Нарушения метаболизма миокарда, повышение уровня трансаминаз и нарушение кроветворения. Раздражение, зуд, отек на месте нанесения мази.

 

Взаимодействие с другими лекарственными средствами.

Лидокаина гидрохлорид. Под влиянием ингибиторов моноаминооксидазы возможно усиление местноанестезирующего действия лидокаина.

Метронидазол. При местном применении взаимодействие с другими лекарственными средствами маловероятно. Применение метронидазола у пациентов, получающих антикоагулянтные средства, может приводить к увеличению времени образования  протромбина.

Хлорамфеникол. Совместное применение хлорамфеникола с эритромицином, олеандомицином, нистатином и леворином повышает антибактериальную активность средства, а с солями бензилпеницилина - понижает. Хлорамфеникол несовместим с цитостатиками, сульфаниламидами, дифенилом, барбитуратами, производными пиразолона и алкоголем.

 

Срок годности.

2 года.

 

Условия хранения.

Хранить в холодильнике при температуре от 2 0С до 8 0С.

Хранить в недоступном для детей месте.

 

Упаковка.

По 40 г мази в тубе в картонной пачке.

 

Категория отпуска.

Без рецепта.

СХОЖІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ З ЦІЄЇ ГРУПИ

Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих.
Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Нормативні документи, лікарські засоби, інформаційні матеріали про їх застосування, та інша інформація, представлена на сайті, призначена лише для ознайомлення і не можуе бути керівництвом для самостійної діагностики чи лікування, та може бути застосована виключно за рецептом лікаря та під лікарським спостереженням.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, нанесену вашому здоров’ю, самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.