МЕТОНАТ

Meldonium ТОВ "Фармацевтична компанія "Салютаріс", Україна 5 мл розчину (1 ампула) містять 500 мг (3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату Розчин для ін'єкцій, 100 мг/мл по 5 мл в ампулах № 10 МЕТОНАТ - Розчин для ін'єкцій, 100 мг/мл по 5 мл в ампулах № 10 C01EB17**
Міжнародна непатентована назва
Meldonium
Лікарська форма
Розчин для ін'єкцій, 100 мг/мл по 5 мл в ампулах № 10
Діючі речовини
5 мл розчину (1 ампула) містять 500 мг (3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату
Ми створюємо принципово новий додаток для мобільних пристроїв Android, iOS.
Будь в курсі. Підписуйся!

Показання

Термін придатності
4 роки.
Номер реєстраційного посвідчення
UA/11449/01/01
Термін дії посвідчення
з 28.04.2011 по 28.04.2016
АТХ Код

Інструкція для застосування МЕТОНАТ

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

Метонат

(METONAT)

 

Склад:

діюча речовина: метонат (3-(2,2,2-триметилгідразиній) пропіонату дигідрат;

5 мл розчину (1 ампула) містять 500 мг (3-(2,2,2-триметилгідразинію) пропіонату дигідрату;

допоміжна речовина: вода для ін'єкцій.

 

Лікарська форма. Розчин для ін’єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Кардіологічні препарати.

Код АТС С01Е В17.

 

Клінічні характеристики.

Показання.

У складі комплексної терапії ішемічної хвороби серця (стенокардія, інфаркт міокарда, хронічна серцева недостатність і дисгормональна кардіоміопатія); для лікування гострих і хронічних порушень кровопостачання мозку (мозкові інсульти і хронічна недостатність мозкового кровообігу); при гемофтальмі і крововиливі у сітківку різної етіології (діабетичної, гіпертонічної); при зниженні працездатності, фізичному перевантаженні; для усунення абстинентного синдрому при хронічному алкоголізмі (у комбінації зі специфічною терапією алкоголізму).

 

Протипоказання.

Підвищена чутливість до компонентів препарату, підвищення внутрішньочереп­ного тиску (при порушенні венозного відтоку, внутрішньочерепних пухлинах). Вагітність, період годування груддю.

Дитячий вік.

 

Спосіб застосування та дози.

Призначають дорослим внутрішньовенно та парабульбарно.

Серцево-судинні захворювання і порушення мозкового кровообігу. У складі комплексної терапії добова доза при внутрішньовенному введенні становить 5-10 мл розчину (0,5 - 1 г відповідно), застосовують всю дозу зразу або розділяють її на 2 прийоми. Курс лікування - 4-6 тижнів.

Порушення мозкового кровообігу. Гостра фаза - по 0,5 г на день внутрішньовенно протягом   10 днів. Потім переходять на пероральні форми метонату. Загальний курс лікування -              4-6 тижнів.

Хронічні порушення - приймають пероральну лікарську форму.

Можливі повторні курси, зазвичай 2-3 рази на рік.

Судинна патологія і дистрофічні захворювання сітківки ока. Парабульбарно по 0,5 мл Метонату протягом 10 днів.

Розумові і фізичні перенавантаження. Застосовують по 0,5 г внутрішньовенно 1 раз на день. Курс лікування -10-14 днів. За необхідності лікування повторюють через 2-3 тижні.

Хронічний алкоголізм. Внутрішньовенно по 0,5 г 2 рази на день. Курс лікування -              7-10 днів.

 

Побічні реакції.

У поодиноких випадках - свербіж, почервоніння, висипання, диспептичні явища, набряк, тахікардія, збудження, зміна артеріального тиску.

 

Передозування.

Можливі раптові зміни артеріального тиску. Терапія симптоматична.

 

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Протипоказано.

 

Діти.

Немає достатніх даних щодо застосування Метонату для лікування дітей.

 

Особливості застосування. З обережністю застосовують при хронічних захворюваннях печінки і нирок. Через можливий розвиток стимулювального ефекту рекомендується застосовувати Метонат у першій половині дня. Метонат не є препаратом першого ряду при гострому коронарному  синдромі.

 

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Протипоказання або обмеження щодо застосування препарату особами, які займаються потенційно небезпечними видами діяльності, не встановлено, але слід враховувати можливість розвитку збуджуючого ефекту.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.

Препарат можна комбінувати з антиангінальними засобами, антикоагулянтами й антиагрегантами, антиаритмічними засобами, серцевими глікозидами, діуретичними засобами та бронхолітичними препаратами. 

Метонат може потенціювати дію нітрогліцерину, ніфедипіну, β-адреноблокаторів, антигіпертензивних засобів і периферичних вазодилататорів.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Метонат - структурний аналог у-бутиробетаїну, попередника карнітину. Препарат, пригнічуючи активність у-бутиробетаінгідроксилази, знижує біосинтез карнітину і транспорт довголанцюгових жирних кислот крізь мембрани клітин, перешкоджає накопиченню в клітинах активованих форм неокиснених жирних кислот - похідних ацилкарнітину А, таким чином попереджуючи їх несприятливу дію.

Метонат відновлює рівновагу процесів доставки кисню і його споживання в клітинах; попереджує порушення транспорту АТФ, одночасно з цим активує гліколіз, що відбувається без додаткового споживання кисню. Таким чином, препарат позитивно впливає на дистрофічно змінені судини сітківки і на клітинний імунітет.

У результаті зниження концентрації карнітину посилено синтезується у-бутиробетаїн, якому притаманні судинорозширювальні властивості.

Препарат має виражену кардіопротекторну дію. При серцевій недостатності він поліпшує скорочувальну здатність міокарда, збільшує толерантність до фізичного навантаження. При стабільній стенокардії II і III функціонального класу підвищує фізичну працездатність хворих і знижує частоту нападів стенокардії.

При гострих і хронічних ішемічних порушеннях мозкового кровообігу Метонат поліпшує циркуляцію крові в осередку ішемії, сприяючи перерозподілу мозкового кровотоку на користь ішемізованої ділянки.

Метонату властива також тонізуюча дія на ЦНС, він усуває функціональні порушення соматичної і вегетативної нервової системи, у тому числі при абстинентному синдромі у хворих на хронічний алкоголізм.

Фармакокінетика. Біодоступність препарату дорівнює 100%. Максимальна концентрація в плазмі крові досягається відразу ж після введення. Період напіввиведення становить 3-6 годин.

 

Фармацевтичні характеристики.

Основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина.

 

Несумісність. Розчин Метонату не слід змішувати в одному шприці з іншими препаратами.

 

Термін придатності.

4 роки.

 

Умови зберігання.

Зберігати  при температурі не вище 25˚ С в недоступному для дітей місці.

Не заморожувати.

 

Упаковка.

По 5 мл  в ампулах, № 10 у пачках  картонних.

 

Категорія відпуску.

За рецептом.

 

Виробник. ПАТ «Лубнифарм».

 

Місцезнаходження. Україна, Полтавська обл., 37500, м. Лубни, вул. Петровського, 16.

 

або

 

Виробник. ПрАТ «Лекхім-Харків».

 

Місцезнаходження. Україна, 61115, Харківська обл., м. Харків, вул. 17-Партз’їзду, 36.

СХОЖІ ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ З ЦІЄЇ ГРУПИ

ІВАБ-7,5

Міжнародна непатентована назва
Ivabradine

КОРАКСАН® 5 мг

Міжнародна непатентована назва
Ivabradine

ТРИЗИПИН® ЛОНГ

Міжнародна непатентована назва
Meldonium

МІЛКАРДІЛ

Міжнародна непатентована назва
Meldonium
Послуги сайту надаються без гарантій будь-якого роду як прямих, так і непрямих.
Користувач погоджується, що використовує сайт на свій власний ризик.
Нормативні документи, лікарські засоби, інформаційні матеріали про їх застосування, та інша інформація, представлена на сайті, призначена лише для ознайомлення і не можуе бути керівництвом для самостійної діагностики чи лікування, та може бути застосована виключно за рецептом лікаря та під лікарським спостереженням.
Ми не гарантуємо того, що вся інформація і матеріали, розміщені на даному сайті, не містять помилок.
Адміністрація сайту не несе відповідальності за можливу шкоду, нанесену вашому здоров’ю, самостійним лікуванням, що проводиться по рекомендаціях, даних на сайті.